Leden 2012

Víkend 14.-15.1: Lyžování ve Szczyrku a běžkování po beskydských hřebenech

10. ledna 2012 v 22:53 | Horský klub
Podmínky na lyže i běžky v Beskydech jsou přímo ideální, na víkend by se navíc mohlo objevit Sluncea ochladí se, tudíž sníh bude prachový. Navrhuji tedy řádně toho využít. Ski centrum ve Szczyrku otevřelo všechny sjezdovky (včetně černých). Navrhuji proto, pro velký úspěch z minulého víkendu, opět tam zajet. Také běžecké trasy v Beskydech jsou nyní upraveny, a to v podstatě všechny.

Kdo byste se tedy přidali na běžky (okruh např.Javorový-Ostrý-Tyra nebo Bílá-Bobek-Bumbálka-Salajka-Bílá) a na lyže, příp.který den? Připojuji mapku hlavního ski centra ve Szczyrku: http://szczyrkowski.pl/g/6,trasy

Víkend 7-8.1.2012: Lyžování ve Szczyrku a běžky v Beskydech

3. ledna 2012 v 22:32 | Horský klub
Tentokrát již dnes lanařím na 2 bezvadné víkendové akcičky! Zapomeňte na oblevu těchto dní, ve čtvrtek má totiž přijít orkán Andrea, který se projeví v Beskydech pořádnou dávkou sněhu (i když v okolí Ostravy to může propršet).

V sobotu navrhuji výjezd do Szczyrku (kousek od polských hranic) do tamního výtečného lyžařského střediska. Sjezdovky jsou tam i přes 3 km dlouhé, což se málo ví, že tak blízko Frýdku je něco takového k dispozici (jen 69 km, tedy blíže než slovenská Rača). Cena je 68 Zlotých/den. V neděli pak navrhuji běžky (některý z beskydských hřebenů). Co vy na to?